Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineoknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OKNA I DRZWI PCV
4446 odwiedzin | wpisów: 16, komentarzy: 0, obserwuje: 2

Okna przeciwwłamaniowe

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Okna przeciwwłamaniowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo. Jakie okna chroniące przed włamaniem warto kupić?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna przeciwwłamaniowe, np. Lufthaus to specjalne konstrukcje, które mają chronić dom lub obiekt przed niechcianą „wizytą” włamywacza. Często bowiem to właśnie przez okna włamują się złodzieje, którzy liczą na łatwy i szybki łup. Zwykłe okna można bowiem wyważyć, albo na przykład wybić w nich szyby.

Sprawdź atest

Kupując okna antywłamaniowe nie wystarczy tylko to, że sprzedawca zapewni nas o ich specjalnej konstrukcji. Najważniejszy jest bowiem specjalny atest. Jeżeli już decydujesz się więc na okna antywłamaniowe to sprawdź, czy posiadają one odpowiednie świadectwo klasyfikacji – każde profile okienne antywłamaniowe muszą taki mieć. Świadectwo takie określa absolutnie całe okno, nie zaś jego poszczególne elementy. Chodzi więc tutaj o rodzaj ram i szyb zastosowanych w konstrukcji, rodzaj okuć, sposób umocowania szyb w oknie, montaż okna w murze obiektu. Jeżeli okno nie posiada świadectwa klasyfikacji to uznaje się je za wyrób bezklasowy – a to z kolei znaczy, że nie jest odporne na włamania.

Nie należy na pewno porównywać pojedynczych zabezpieczeń danego okna. Tutaj bowiem nawet sam rodzaj pakietu szybowego w konstrukcji okna nie ma większego znaczenia, jeżeli nie zastosuje się specjalnych listew przyszybowych. Okna przed wypchnięciem nie ochronią nawet bardzo mocne zawiasy w skrzydle, jeżeli profil okienny zamontowany zostanie tylko na piance montażowej. Jak widać, aby okno było faktycznie antywłamaniowe, każda jego część musi być odpowiednio zbudowana.

W okna przeciwwłamaniowe warto zainwestować, ale tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że wybrany przez nas system posiada odpowiednie certyfikaty oraz, że jest to system kompletny – o solidnej konstrukcji antywłamaniowej oraz z gwarancją stosownego montażu. Warto sprawdzić ofertę Solo, gdzie dostępne są różnorodne profile okienne, spośród których znaleźć można te idealne do swojego domu lub mieszkania. Są to okna solidne, które po odpowiednim montażu zagwarantują bezpieczeństwo mieszkańcom.


Pow. użytkowa: 113.9 m²
Pow. użytkowa: 96.4 m²
Pow. użytkowa: 56.8 m²