Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineoknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OKNA I DRZWI PCV
4446 odwiedzin | wpisów: 16, komentarzy: 0, obserwuje: 2

Co musimy wiedzieć o oknach?

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zakup stolarki okiennej warto bardzo dobrze przemyśleć – w końcu okna kupujemy na wiele lat. O czym warto wiedzieć przed zakupem okien? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zakup okien to bardzo trudna decyzja. Co prawda konsultanci w salonach pomagają dobrać stolarkę, jednak zawsze warto zaczerpnąć nieco więcej wiedzy w swoim własnym zakresie.

PCV czy może drewniane?

Okna drewniane i PCV to dwa najpopularniejsze rozwiązania. Przed zakupem stolarki okiennej na początku musimy zdecydować właśnie czy chcemy mieć okna wykonane z drewna, czy może jednak z PCV. Warto więc wiedzieć jakie mają zalety, a jakie wady. Okna PCV są bardzo wytrzymałe na różne temperatury oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Generalnie łatwo je wyczyścić, są niezwykle wygodne w codziennej pielęgnacji. Nie wymagają też częstej konserwacji. Okna drewniane to z kolei rozwiązanie przyjazne naturze. Takie profile okienne prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Te jednak wymagają już specjalnej konserwacji znacznie częściej aniżeli profile PCV. Okna drewniane są też droższe aniżeli te z tworzywa sztucznego.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ważne współczynniki

Należy tez pamiętać o tym, że okna różnią się od siebie pewnymi współczynnikami. Najważniejszym z nich jest współczynnik przenikania ciepła U, bo to właśnie on mówi nam o tym jaką izolacyjnością termiczną cechuje się okno. Im niższy ten wskaźnik, tym lepsze parametry okna. Najlepszą izolacyjnością termiczną cechują się oczywiście okna energooszczędne. Dzięki nim ciepło z pomieszczeń nie „ucieka” w szybkim tempie, a co za tym idzie przekłada się to na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest izolacyjność akustyczna – Rw. Ten wskaźnik określa nam z kolei na jakim poziomie okna chronią przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Im większy ten wskaźnik, tym lepsza jest izolacyjność akustyczna okna.

Szukając okien, które jednocześnie będą spełniać oczekiwania w zakresie dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej warto skorzystać z oferty Grupy Solo. W asortymencie marki dostępne są profile, które z powodzeniem spełniają te wymagania – to między innymi 3D Exclusive,Del Sol.

Sprawdź producenta

Jeżeli potrzebujesz okien na wiele lat – solidnych i funkcjonalnych korzystaj tylko z oferty renomowanych i wiodących producentów. Okna oferowane przez Solo na pewno spełnią te oczekiwania. Firma oferuje bowiem okna, które spełniają najwyższe standardy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna jest na stronie: http://www.oknasolo.pl/oferta/okna-pcv.html


Jakie wybrać okna, żeby w domu było cicho?

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Każdy domownik ceni sobie ciszę i spokój. Warto więc zadbać o dobre wyciszenie domu – zwłaszcza jeżeli mieszkamy w głośnym miejscu, przy ruchliwej ulicy. Dobre okna dźwiękochłonne zagwarantują wyciszenie na optymalnym poziomie.

Dobierz wskaźnik Rw do potrzeb

Okna dźwiękochłonne to najlepsze rozwiązanie do tego, aby pozbyć się nadmiernego hałasu dobiegającego z zewnątrz. Takie rozwiązanie będzie idealne zwłaszcza do obiektów mieszkalnych w mieście, które zlokalizowane są zaraz koło ulicy. Dźwiękoszczelność należy więc dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Poziom dźwiękochłonności określany jest poprzez wskaźnik Rw – im wyższy hałas, tym wyższy wskaźnik Rw należy wybrać. Obecnie wiele nowoczesnych okien o wysokiej izolacyjności termicznej również cechuje się doskonałą dźwiękochłonnością.

Jak osiąga się wysoką dźwiękochłonność szyb w oknach tłumiących hałas?

- jedna z szyb powinna mieć duży ciężar powierzchniowy,

- szyby powinny mieć różną grubość,

- pomiędzy szybami należy zachować zwiększone odstępy,

- do wypełniania przestrzeni międzyszybowych stosuje się gaz ciężki.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wysoka dźwiękochłonność to nie tylko odpowiednio zbudowane szyby. Ważny jest również profil okien oraz ich profesjonalny montaż. Połączenie tych trzech elementów pozwala uzyskać odpowiedni poziom tłumienia hałasu.

Okna dźwiękochłonne najwyższej klasy

Decydując się na zakup okien, które ochronią wnętrza przed nadmiernych hałasem z zewnątrz, warto skorzystać z oferty renomowanego producenta jakim jest Grupa Solo. Marka w swoim asortymencie posiada profile okienne, które zostały stworzone z myślą o optymalnej ochronie przed hałasem.

Polecanym rozwiązaniem jest profil okienny Del Sol. Są to nowoczesne i funkcjonalne okna dźwiękochłonne PCV, które stworzone zostały z myślą o nawet tych najbardziej wymagających użytkownikach. Ich powierzchnia szyb jest zdecydowanie większa od tych w oknach standardowych, ale jednocześnie okno gwarantuje świetną izolację termiczną i oczywiście dźwiękochłonną. Del Sol to solidny profil siedmiokomorowy i o niskiej zabudowie.

Jeszcze innym profilem okiennym, który również gwarantuje doskonałe właściwości dźwiękochłonne jest profil 3D Exclusive. W tych oknach zastosowano system trzech uszczelek. Ta dodatkowa osadzona została na środkowej przyldze. To właśnie między innymi poprzez to dodatkowe uszczelnienie okna 3D Exclusive cechują się doskonałymi właściwościami izolacji termicznej oraz ochroną przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.


Na którą stronę powinny być skierowane okna?

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Planując budowę domu pod uwagę trzeba wziąć rozmieszczenie okien. Optymalnym rozwiązaniem będą okna umieszczone w taki sposób, aby gwarantować maksymalne doświetlenie wnętrz. A na którą stronę świata powinny być skierowane? Wschód, zachód, a może północ lub południe?

Odpowiednie położenie okien jest bardzo ważne, aby mieszkańcy domu czuli się zawsze komfortowo. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że tak naprawdę usytuowanie okien zależne jest od rodzaju pomieszczenia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia. Tutaj okna powinny być skierowane na wschód – jest to rozwiązanie optymalne. Jeżeli bowiem okna byłyby skierowane na zachód to wieczorem w sypialni mogło by robić się zbyt gorąco, a z kolei rano byłoby ciemno. Jeżeli natomiast ona byłyby skierowane na południe to zarówno rano jak i wieczorem w sypialni będzie zbyt duży cień.

Kuchnia – w kuchni najczęściej jest cieplej niż w innych pomieszczeniach, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie okien na wschód lub ewentualnie na północ. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby promienie słoneczne jeszcze dodatkowo dogrzewały kuchnię. Ponadto dobrze też jeżeli z kuchni widoczna jest brama wjazdowa na posesję, wejście lub miejsce zabaw dzieci.

Pokój dzienny. Okna pokoju dziennego lub salonu najlepiej kierować na południe lub zachód. Dzięki temu pomieszczenie będzie doskonale oświetlone promieniami słonecznymi i przytulne. Okna z pokoju powinny wychodzić nawet na dwie strony, aby zapewniać domownikom atrakcyjne widoki.

Jadalnia. Podstawowa zasada – okna jadalni nie powinny być skierowane na północ, ponieważ byłoby wtedy ciemno i ponuro. Również jadalnia z oknami od wschodu nie będzie zbyt korzystnym rozwiązaniem. Optymalną opcją jest więc montaż okien od strony południa lub zachodu. Przez okna zachodnie promienie słoneczne będą wpadać pod dużym kątem, tak więc doskonale rozświetlą pomieszczenie.

Pomieszczenia gospodarcze – tutaj okna mogą być usytuowane w każdym miejscu.

Niezależnie jednak od tego na jaką stronę się decydujemy, montujmy stolarkę okienną najwyższej jakości. Polecane są okna PCV z oferty Grupy Solo. To wysokiej klasy okna, które idealnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Solidne, stabilne i funkcjonalne.


Łatwe w czyszczeniu okna PCV

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Każdy kto musi czyścić okna PCV zdaje sobie sprawę z tego, że jest to często spory problem. Tak bardzo chętnie wybierane białe profile okienne niestety są bardzo podatne na zabrudzenia – zwłaszcza w mieście, gdzie kurz i pyłki migiem osadzają się na oknach. Na szczęście wiodący producenci okien oferują dzisiaj okna PCV łatwe w czyszczeniu.

O tym jak czyścić będziemy okna PCV warto pomyśleć już na etapie zakupu stolarki okiennej. Niestety ramy okienne PCV przyciągają kurz jag magnes, z zewnątrz wszystkie zanieczyszczenia również przylegają do nich bardzo szybo. Co więcej, najczęściej decydujemy się na zakup okien z białymi ramami, tak więc wszystkie zanieczyszczenia są na nich jeszcze bardziej widoczne.

Oczywiście jeżeli będziemy na bieżąco czyścić okna, to te niewielkie zabrudzenia zdecydowanie łatwiej będzie usunąć. Niestety nie każdy ma czas i możliwości do tego, aby każdego dnia czyścić okna. Przez to zmuszeni jesteśmy, aby zmagać się później z znacznie poważniejszymi zabrudzeniami.

Wychodząc jednak na wprost oczekiwaniom klientów, coraz więcej producentów okien tworzy profile okienne, które o wiele łatwiej doczyścić aniżeli te standardowe. W ofercie Grupy Solo dostępne są ekskluzywne okna PCV, które właśnie są bardzo łatwe w czyszczeniu. Solo proponuje klientom szeroki wybór stolarki okiennej. Są to nowoczesne i funkcjonalne okna takie jak Streamline, Del Sol, Bluevolution, 3D Exclusive. Wszystkie te profile zostały stworzone właśnie z myślą o tym, aby użytkownicy mogli je szybko i bez problemu wyczyścić. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w produkcji okien odpowiednich surowców i materiałów najwyższej jakości. Grupa Solo oferuje okna w różnych kolorach, jak też te drewnopodobne. Jednak nawet ich śnieżnobiałe profile zostały stworzone właśnie w taki sposób, aby można było je łatwo doczyścić – w końcu piękna biel nie może być zabrudzona przez kurz.

Dlaczego warto montować okna PCV łatwe w czyszczeniu? Po pierwsze jest to ogromna wygoda – nie trzeba bowiem trudzić się przy sprzątaniu i korzystać z kilkunastu różnych środków czystości. To także spora oszczędność czasu – okna czyści się bardzo szybko i wygodnie.

blog budowlany - mojabudowa.plPow. użytkowa: 124.2 m²
Pow. użytkowa: 74.5 m²
Pow. użytkowa: 58.3 m²
Pow. użytkowa: 93.9 m²