Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineoknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OKNA I DRZWI PCV
4446 odwiedzin | wpisów: 16, komentarzy: 0, obserwuje: 2

Jakie parametry okna brać pod uwagę?

autor: oknasolo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zakup okien musi być niezwykle dobrze przemyślana decyzją. Okna w końcu kupuje się na wiele lat – powinny być więc solidne i funkcjonalne. Szczególną uwagę jednak przyłożyć należy do kilku parametrów. Co należy sprawdzić przed zakupem?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kupując stolarkę okienną należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, które mają kluczowe znaczenie w późniejszym komfortowym użytkowaniu okien. Najczęściej zwracamy uwagę na przenikalność cieplną okien, jednak jest jeszcze kilka innych ważnych czynników.

Współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła to najważniejszy parametr okna, ponieważ to właśnie on mówi nam jaką izolacyjnością cieplną cechuje się konstrukcja. I jest to oczywiście najważniejszy czynnik, ponieważ okna muszą dobrze chronić pomieszczenie przed „uciekaniem” z niego ciepła – ma to ogromne znaczenie w sezonie grzewczym. Im mniejsza wartość tego czynnika, tym mniej ciepła „uciekać” będzie z pomieszczenia. Najkorzystniejszy współczynnik przenikania będą mieć oczywiście okna energooszczędne. Dzięki zastosowaniu takich konstrukcji zachowujemy ciepło we wnętrzu, a tym samym zmniejszają się wydatki na ogrzewanie. Z kolei w lecie możemy schłodzić pomieszczenie i nie będzie się ono nagrzewać upalnym powietrzem z zewnątrz. Warto więc decydować się na okna energooszczędne takie jak na przykład profil Bluevolution 82 z oferty Grupy Solo. Są to okna stworzone właśnie specjalnie z myślą o domach pasywnych – łączą w sobie energooszczędność i funkcjonalność wraz z nowoczesnym designem. Co więcej, produkowane są w dwóch wersjach – AD z dwiema solidnymi uszczelkami oporowymi oraz w wersji MD z dodatkową uszczelką środkową.

Sprawdzajmy klasę okien

Bardzo ważna jest też sama klasa okien. I tak klasa A to oczywiście najlepsze parametry. Klasa okien związana jest między innymi z grubością zewnętrznej ścianki okna i szerokością wewnętrznych komór. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład okna Streamline z oferty Solo. Jest to bowiem właśnie stolarka okienna w klasie A. Okna idealne do każdego domu i mieszkania. Wyróżniają się też perfekcyjnym śnieżno-białym kolorem.

Właściwości akustyczne

Parametr właściwości akustycznych również ma bardzo duże znaczenie. W końcu okna powinny chronić pomieszczenie przed nadmiernym hałasem dochodzącym z zewnątrz. Im wyższa wartość parametru Rw, tym lepsza ochrona przed hałasem. Profile okienne Del Sol z oferty Solo to właśnie okna dźwiękochłonne, dlatego będą idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którym bardzo zależy na ochronie przed nadmiernym hałasem.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:46471
Liczba wpisów:204901
Liczba komentarzy:866238
Liczba zdjęć:755587
Użytkownicy online:504